Charles Darwin, Evrim Teorisi'nin gelişmesine büyük yardımı olan Galapagos gözlemleri sonucunda bir arkadaşına yazdığı mektubunda şöyle der:
“Kulağa bir cinayetin itiraf edilmesi gibi gelebilir ama türlerin değişebileceğine inanmaya başladım.”
Bir başka deyişle; Evrim.

Bu yayınımızda Evrim Teorisi'nin gelişimini ve ortaya çıkışında önemli bir süreç olan Charles Darwin'in Beagle seyahatini ele aldık. Evrim-101 niteliğindeki yayınımızda, temel düzeyde evrimsel mekanizmalardan bahsettik. Evrim serisi sürecek.

Yönetmen: Denef Huvaj
Animasyon/Montaj: Dina Akçay

Bu videonun hazırlamasında bizlere katkı sağlayan Patreon Destekçilerimiz: Servan Çelebi, Tevfik Uyar, Esra Özkan, Refik Şekercioğlu, İsmail Başöz, Summer Guler,  Onur Arpat, Cemil Yucer, Renitec Nufyat, İdil Janet Huvaj, Canan Balkan, Gulfem Erdogan, Melis Aritman Alp, Kaya Gökçe Dinçyürek, Timur Tandoğar, Dincay Akcoren, Ali Akdurak, Ayça Drosa, Mesut Top, Ece Güler, Ahmet Ugur, Merve Özer, Özden Davaslıgil, Soner Güzeloglu, Nilgün Akoğlu, Fatma Karapaşaoğlu, Utku Sakallıoğlu, Fatih K., Doğukan Gökçe, Mammadov Elie, Onur Şahin, Licht Mehr Licht, Kerem Onur Mengeş, Ulaş Avşar, Barbaros Gülümser, Serhat Atesoglu, Alper Can, Harun Gunduz, Ceran Önal, Özge A., Meriç Birben, Ethem Erginöz, Murat Hamidi, Eray Uysal ve Kaan Gerçek’e  teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla…

Patreon üzerinden bağış yapmak için: https://www.patreon.com/bilimfili
Facebook: https://www.facebook.com/bilimfili/
Twitter: https://www.twitter.com/bilimfili/
İnstagram: https://www.instagram.com/bilimfili/

Yayınlarımızı Açık Bilim Podcast Kanalı’ndan da takip edebilirsiniz.
iTunes: https://goo.gl/3Xir1H 
Android: https://goo.gl/PKx7G3

Kaynak ve İleri Okuma
Etiket

Projelerimizde bize destek olmak ister misiniz?

Dilediğiniz miktarda aylık veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz.

Destek Ol

Yorum Yap (0)

Bunlar da İlginizi Çekebilir