Laboulbenialler özelleşmiş bir mantarlar grubudur. Bu grubun bilinen 2200 civarında üyesinin büyük bir kısmı böceklerin ve  aynı zamanda diğer artropod türlerin üzerinde yaşayabiliyor. Yakın zamanda milipede (kırkayaklar) ile ilişkili yani bu türlerin üzerinde yaşayan Laboulbeniallerin sayısında ciddibir artış olmuştu. Bu grubun son üyesi de Amerikan kırkayağının üzerinde yaşayan yeni bir tür olarak keşfedildi ve adı Troglomyces twitteri koyuldu.

İnternetin işlevlerinden biri olmasa da sosyal medya üzerinden keşfedilen ilk tür olan Troglomyces twitteri bilimsel literatürdebaşarı ile yerini aldı. Danimarka University of Copenhagen bünyesindeki Doğa Tarihi Müzesi bilimcileri bu parazit mantar türünü Twitter'da paylaşılan bir fotoğraftan keşfetti.

Biyolog Ana Sofia Reboleira, Virginia Tech'ten Amerika'lı meslektaşı Derek Hennen'in paylaştığı fotoğrafta canlının üzerinde görselde de görüleceği üzre küçük noktalar tespit etti. Böylelikle başlayan maceradan önce bu türün yani Kuzey Amerika kırkayaklarının üzerinde bu mantarların tespit edilmemiş olduğunu biliyoruz. Öncelikle fotoğraf üzerinden fark edilen sözde keşfin üzerine direkt müze koleksiyonunu incelemeye girişen araştırmacılar aynı türün yine Amerikan kırkayaklarının üzerinde görüldüğü başka kayıtların varlığını gözlemledi.

Bu mantarların daha önce kayıtara geçmemiş olduğunu tespit edena araştırmacılar Laboulbeniallerin yeni üyesini tanılayarak yeni bir tür olduğunu doğruladı. Bu mantarlar takımı küçük, tuhaf görünümlü ve böceklerle kırkayaklara saldıran -onların üzerinde yaşayan- büyük oranda iyi tanımadığımız bir takımdır. Bu yeni mantar türün de, kayıtlara geçen resmi adı Troglomyces twitteri koyuldu.